Sladká lahůdka: Haribo bonbony - Oblíbená značka sladkostí na trhu gastronomie

Haribo Bonbony

Historie značky Haribo a vznik bonbonů

Historie značky Haribo sahá až do roku 1920, kdy mladý německý cukrář Hans Riegel založil společnost v Bonnu. Název Haribo je zkratkou jeho jména a místa původu - Hans Riegel Bonn. Prvními produkty byly želé bonbony ve tvaru medvídků, které se brzy staly velmi populárními. Inovativní přístup k výrobě sladkostí a trvalá snaha o rozšíření sortimentu vedly k tomu, že Haribo se stal jedním z nejúspěšnějších výrobců sladkostí na světě.

Různé druhy bonbonů od Haribo a jejich oblíbenost

Haribo nabízí širokou škálu různých druhů bonbonů, které si získaly srdce milionů lidí po celém světě. Mezi nejoblíbenější patří například Gumoví medvídci, kterými začala slavná historie značky v roce 1922. Další populární varianty zahrnují Kuličky s ovocným nádechem, Jahodové prstýnky nebo Sladké červy. Haribo se také pyšní řadou bezcukrových bonbonů pro ty, kteří preferují zdravější alternativu. Díky své pestrosti a vynikající chuti si bonbony od Haribo udržují pevnou pozici mezi nejoblíbenějšími sladkostmi na trhu gastronomie.

Složení a výrobní proces bonbonů

Složení bonbonů od značky Haribo je pečlivě vybrané a kvalitní. Základní surovinou je želatina, která se získává ze živočišného kolagenu. Kromě toho obsahují bonbony cukr, glukózový sirup, škrob a různé příchutě a barviva. Výrobní proces začíná smícháním surovin v ohřátých nádobách, následně se hmota formuje do podoby bonbonu a nakonec se ochladí a obalí se vrstvou cukru nebo kyselé polevy. Haribo dbá na dodržování vysokých standardů jakosti a bezpečnosti potravin během celého výrobního procesu.

Zajímavosti o bonbonech od Haribo

Zajímavosti o bonbonech od Haribo nejsou jen o chuti, ale i o historii. Například první Haribo gumové bonbony byly vyrobeny v roce 1922 v Německu a název značky je zkratkou jména zakladatele Hansa Riegela a města Bonn. Haribo je tak jednou z nejstarších sladkostí na trhu. Další zajímavostí je, že složení bonbonů se od té doby téměř nezměnilo - stále obsahují želatinu, cukr, glukózový sirup a ovocné šťávy. Tato konzistence kvality a tradice přispívá k jejich dlouhodobé oblíbenosti mezi zákazníky po celém světě.

Recepty a inspirace s použitím bonbonů do různých pokrmů

Bonbony od Haribo nejsou pouze sladkostí, kterou si můžete dopřát samotnou. Skvěle se hodí i jako ingredience do různých pokrmů a dezertů. Například můžete přidat Gumové medvídky do domácí zmrzliny pro originální chuťový zážitek nebo je použít jako dekoraci na dortech či cupcakes. Další možností je využití Haribo malinových koleček při zdobení palačinek nebo cheesecakeu. Fantazii se meze nekladou a bonbony mohou být skvělým doplňkem k vašim oblíbeným receptům. Buďte kreativní a zkuste nové kombinace chutí s těmito oblíbenými sladkostmi od značky Haribo!

Kde zakoupit bonbony od značky Haribo

Bonbony od značky Haribo jsou široce dostupné v mnoha obchodech s potravinami, jako jsou hypermarkety, samoobsluhy a specializované prodejny se sladkostmi. Mezi nejznámější prodejce patří například řetězce jako Tesco, Albert, Kaufland nebo Billa. Dále je možné bonbony zakoupit i online na různých e-shopech specializujících se na sladkosti či na webových stránkách samotné společnosti Haribo. Výběr druhů bonbonů může být v kamenných prodejnách omezený, zatímco online obchody nabízejí širší sortiment a možnost objednání speciálních edicí či limitovaných verzí produktů.

Publikováno: 29. 02. 2024

Kategorie: gastronomie

Autor: Andělka Nováčková

Tagy: haribo bonbony | značka sladkostí