U Veverky: Pražská restaurace, kde si pochutnáte na tradiční české kuchyni

U Veverky

Legendární řízky: tradice a chuť

Ř

Sezónní menu: inspirace přírodou

Jaro, léto, podzim, zima - každý z nich přináší na stůl jiné dary přírody. Využijte je naplno a obohaťte svůj jídelníček o sezónní suroviny. Na jaře se těšte na mladou zeleninu, jako je chřest, špenát nebo ředkvičky. V létě si pochutnejte na čerstvých rajčatech, paprikách a cuketách. Podzim je zase ideální čas na dýně, houby a jablka. A v zimě zahřejí žaludky kořenová zelenina, zelí a citrusové plody.

Vařením podle sezóny neprospíváte jen svému zdraví, ale také planetě. Sezónní suroviny se k vám na talíř dostávají čerstvější a s menší uhlíkovou stopou. Navíc podpoříte lokální farmáře a pěstitele.

Domácí limonády: osvěžení pro každého

S příchodem teplých dnů se zvyšuje i naše potřeba osvěžení. Co si ale dát, když už nám obyčejná voda nechutná a slazené limonády nechceme? Řešením jsou domácí limonády! Nejenže skvěle chutnají, ale také přesně víte, co obsahují. Žádná zbytečná chemie, jen samé zdravé a chutné ingredience.

Příprava domácí limonády je navíc velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Stačí smíchat oblíbené ovoce, bylinky a vodu. Pro sladší chuť můžete přidat med, javorový sirup nebo stévii. Fantazii se meze nekladou! Vyzkoušejte kombinaci jahod a máty, okurky a limetky, nebo třeba maliny a levandule.

Domácí limonády jsou ideálním osvěžením pro horké letní dny, ale i pro zpestření všedních chvil. Připravte si sklenici plnou vitamínů a užijte si lahodnou chuť bez výčitek!

Pivo z malých pivovarů: chuť Čech

Češi a pivo. Dvě slova, která k sobě neodmyslitelně patří. V posledních letech zažívá Česká republika doslova boom malých pivovarů, které se s vervou pouští do vaření piva nejrůznějších chutí a stylů. Od tradičních ležáků, přes svrchně kvašená piva s nádechem ovoce, až po experimenty s netradičními surovinami. Malé pivovary se staly symbolem originality, kvality a často i lokální hrdosti. Pivaři si pochvalují pestrost, chuťový zážitek i možnost poznat příběh lidí, kteří stojí za jejich oblíbeným mokem. Návštěva minipivovaru se tak stává zážitkem pro všechny smysly.

Moravská vína: párování s jídlem

Morava, opředená sluncem zalitými vinicemi, nabízí pestrou paletu vín, která potěší i ty nejnáročnější jazýčky. Párování moravských vín s jídlem je jako tanec chutí, kde se snoubí tradice s moderní gastronomií. Lehká a svěží vína, jako je Veltlínské zelené, se skvěle hodí k rybám, drůbeži a salátům. Jejich ovocné aroma a pikantní kyselinka podtrhnou delikátní chuť pokrmů. Pro milovníky červených vín je tu Frankovka, která si skvěle rozumí s hovězím masem, zvěřinou a výraznějšími sýry. Její kořenitá chuť a plné tělo dodají jídlu na intenzitě. Sladké pokušení pak představují moravské slámové a ledové víny. Tyto skvosty se dokonale doplňují s dezerty, foie gras a sýry s modrou plísní. Párování moravských vín s jídlem je dobrodružstvím, které vás zavede do světa nezapomenutelných gurmánských zážitků.

Publikováno: 11. 06. 2024

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Andělka Nováčková

Tagy: u veverky | restaurace v praze